Doprava nad 2000 Kč zdarma | Doručování také SR

Back to top
  /  Osobní rozvoj   /  Jak pečovat o svou duši?

Jak pečovat o svou duši?

Meditace

Jak pečovat o svou duši?

10.10. byl mezinárodní den duševního zdraví. Poslední dobou si stále více lidí uvědomuje důležitost tohoto tématu. Pokud je nemocná duše, je to stejně nebezpečné jako jakékoliv jiné závažné onemocnění.

Momentálně mnoho z nás prožívá větší vlnu stresu než obvykle. Zejména v těchto dnech a zejména na podzim, bychom měli sami sobě věnovat více času.

Nechte se inspirovat našimi doporučeními, které nám pomáhají cítit se lépe. Nezapomínejte ale především poslouchat sami sebe a najít si tu správnou kombinaci, která pomůže právě vám.

1. Hluboký dech

Hluboký nádech a hluboký výdech může být rychlou pomocí v každé situaci. Dech nás vrací do těla, do přítomnosti. Hluboký dech zpomaluje procesy v těle a napomáhá zklidnění.

2. Čas v přírodě

Pobyt v přírodě má na naši mysl i duši blahodárné účinky. Pravidelná procházka v lese může být jednoduchý pravidelný rituál, který nám pomůže se opět vrátit k sobě.

3. Jóga a pravidelná cvičení

Pravidelnost našemu tělu velmi pomáhá. Dává mu pocit bezpečí a jistoty. Pravidelnost je nejen důležitá pro naše zdraví, ale v těchto časech poskytne potřebnou oporu.

4. Meditace

Meditace má různé formy a je dobré hledat formy, které vyhovují právě vám. Pravidelná i krátká meditace je určitě něco, co vaše duše ocení.

5. Čtení knížek

Najít si knížky, které vám udělají radost, přinesou potěšení a lehkost. Pomocí fantazie vás přenesou na jiná místa. Krásné knihy jsou opravdu pohlazením pro duši.

6. Zapisujte si

Vypsat se z pocitů a situací, které nás trápí. Papír toho snese hodně. Někdy právě na papíře objevíme nové možnosti, které jsme dříve neviděli. 

7. Mějte pozitivní a inspirující konverzace

Bavte se s lidmi, se kterými jste na stejné vlně. Užívejte si, když je pro vás konverzace příjemná a obohacující. Vztahy jsou základem radosti.

8. Naplánujte si věci, na které se těšíte

Těšit se na budoucí události je pro nás velmi důležité. Občas nevidíme světlo na konci tunelu. Nezapomínejte snít a těšit se! To je to, co nám dává potřebnou energii.

9. Vděčnost

Každý večer si zkuste zapsat 3 věci, za které jste vděční. Věnujte pozornost momentům, které často přehlížíme.

Přejeme podzim plný pozitivních chvil!

Autor: Miroslava Škubalová

You don't have permission to register