Doprava nad 2000 Kč zdarma | Doručování také SR

Back to top
  /  Osobní rozvoj   /  MÁM SUPERSCHOPNOST – UMÍM SI NECHAT POMOCT

MÁM SUPERSCHOPNOST – UMÍM SI NECHAT POMOCT

MÁM SUPERSCHOPNOST – UMÍM SI NECHAT POMOCT

Jste na sebe hrdé, když zvládnete za den vše samy? Nebo když se o své povinnosti s někým podělíte? Tipuju, že když zvládnete vše samy.

Jak pak ale takový den končíte? Plné pozitivní energie, s myšlenkou, že váš život je super? Nebo často vyčerpané s myšlenkou, že byste se na to nejraději vykašlaly?

Dnešní doba na ženy klade velké nároky. Očekává se od nás, že budeme skvělé partnerky, milenky, matky, hospodyňky, zaměstnankyně či podnikatelky. Že budeme sportovat, dbát na svůj zevnějšek a životosprávu atd. atd. adt. Seznam skoro nemá konce.

Den však má 24 hodin a týden 7 dní. Jak to vše zvládnout? Odpovědí je, že to moc dobře nejde. Nemůžeme zvládnout všechno a nemůžeme to zvládnout samy. Případně to samy zvládneme, ale daň v podobě únavy příjde posléze.

Někdo proto obětuje postavu či stravu, někdo občas hodí děti před televizi, někomu začně haprovat vztah. 

Někdy si stěžujeme, že nám nikdo nepomůže a jsme na všechno samy. Často se však stává, že si pomoct buď neumíme nechat, nebo si neumíme o pomoct říct a nebo dokonce uvnitř sebe pomoc ani nechceme. Protože nechceme vypadat, že něco nezvládáme.

Schopnost nechat si pomoci vyžaduje určité sebevědomí. Bohužel stále žijeme v době a v zemi, kde se ženy často cítí neschopně, když nezvládají práci, domácnost a děti samy. Cítí se, že selhávají.

Abychom si mohly někdy nechat pomoci, musíme v prvé řadě toto dogma opustit. Uvědomit si, jaké jsou naše osobní priority a jaký život chceme žít my samy. 

Názory okolí nás jako lidi budou do jisté míry ovlivňovat vždy, ale možná to nemusí být názory okolí, které udávají směr našemu životu.

Užijte si milé ženy trochu klidu. Zrelaxujte se a mějte na paměti, že pokud chceme energii dávat, musíme mít někdy prostor energii také dočerpat. A na to je potřeba dovolit si mít prostor i pro sebe samé a třeba se umět podělit i o své povinnosti.

Autor: Věra Bátrlová

You don't have permission to register