Doprava nad 2000 Kč zdarma | Doručování také SR

Back to top

Podzim. A jaký je Tvůj směr po létě?

Většina lidí si dává předsevzetí na Nový rok, ale i takový podzim je nový start. Jsme odpočinutí po létě, vracíme se po dovolené. Vracíme se často zpět do denní rutiny. To je určitě ten správný čas popřemýšlet, jakým směrem se chceme ubírat dál.

Je to období, kdy je dobré nabrat ten správný směr, poohlédnout se zpět a popřemýšlet, co se nám na našem aktuálním životě líbí nebo naopak nelíbí, co bychom rádi změnili a proč. Pokud neznáme směr naší cesty, nemůžeme se posouvat tam, kam bychom chtěli.

Chceš, aby byl podzim a závěr roku jaký si přeješ?
Najdi si pěkné místo, udělej si kafe, vytvoř si pro sebe čas a nech proudit svou kreativitu.

1. První krok. Prozkoumej různé oblasti svého života

Začni s tím, že pozkoumáš různé oblasti a témata svého života. Je to zcela na Tobě, které oblasti si vybereš. Může to být např. zdraví, práce, vztahy, hobby, osobní rozvoj….

Po prozkoumání všech oblastí – jak šťastně se v nich cítíš? Jak moc Ti dělají radost na stupnici 1-10? Potom přesně vidíš, ve kterých oblastech jsi spokojená a na kterých životních oblastech je potřeba zapracovat a zlepšit je.

2. Druhý krok. Co můžeš změnit?

Teď máš přehled všech oblastí, na kterých Ti záleží a které chceš zlepšit, zdokonalit, jednodušše posunout dál, aby Ti znovu dělaly radost. Jak můžeš jednotlivé oblasti vylepšit? Co Ti tam chybí? Nejlepši otázkou tady je “Co mě udělá šťastnou?” Podívaj se na všechny jednotlivé oblasti a napiš si, co Tě v konkrétních oblastech udělá více šťastnou? Více času pro sebe? Více času s rodinou? Zlepšit se v nějakém oboru? Přihlásit se na nový kurz… Neboj se a odpověz si.

3. Třetí krok. Akce.

Nestačí pouze přemýšlet o svých snech a cílech, je potřeba si také stanovit, jak jich můžeš dosáhnout. Přemýšlej o jednotlivých krocích, které je potřeba udělat, aby jsi se ke svým cílům posunula napřílad už tento podzim. Pravidelně zkoušet vytouženou asánu? Udělat si čas alespoň na 10 min meditace denně? Co to bude?

4. Čtvrtý krok. Vision Board

Co spousta lidí zapomíná, když přemýšlí o svých snech a cílech, je vizualizace. Je těžké se někam posouvat, když nemáš jasnou představu o tom, co by to mělo být. Nejlepší je popustit uzdu svoji kreativitě a vytvořit si svou vision board. A žádné výmluvy! Nemusíš kreslit, ani lepit – pokud nechceš – ale samozřejmě můžeš! (vytáhni své oblíbené časopisy ) Můžeš použít pinterest, instagram nebo cokoliv dalšího a vytvořit si svoji on-line verzi. Je dobré ji často vidět – takže plocha počítače nebo telefonu může být ideální místo.

5. Patý krok. Meditace.

A jak vše ještě podpořit? Přeci propojením s meditací. Meditace s vizualizací je ten nejpřirozenější nástroj, jak podpořit své vize, cíle a sny. Svíčky, oblíbené oblečení, deka a Tvůj záměr. Udělej si čas pro sebe.

Přejeme krásný podzim! Neboj se snít ve velkém, ale nezapomeň, že je proto potřeba i něco udělat. Žádná kvalitní asána z nebe ještě nespadla . A klidně své vize s námi posdílej.

You don't have permission to register